O MNIE I O BLOGU

KIM JESTEM ?

Nazywam się Szymon. Swoją przygodę z rynkami finansowymi, inwestowaniem rozpocząłem w 2003 roku. Było to jeszcze za czasów studiów, kiedy rozpoczynała się hossa. Jak wiemy zakończyła się ona wielkim hukiem. Wielu moich znajomych straciło wszystko co zarobili oraz część kapitału początkowego. Mi udało się przetrwać.

Pracuję w dużej międzynarodowej korporacji na stanowisku menedżerskim. Branża, w której działa ta firma nie ma nic wspólnego z finansami. Zacząłem swoją przygodę z tą firmą jeszcze mieszkając w Polsce a potem zostałem przeniesiony do biura regionalnego w Wielkiej Brytanii. Mieszkam na wyspach i lubię tutejszą pogodę. Nigdy nie jest za zimno i nigdy za ciepło. Uważam, również że ilość deszczu w UK jest mocno przereklamowana. To jest jeden z tych wielu stereotypów, które tak wszyscy kochamy.

Na wyspach rynek kapitałowy jest bardzo rozwinięty i otworzył przede mną zupełnie nowe możliwości inwestowania. Wiele się nauczyłem i zdecydowałem dzielić się tą wiedzą z Wami.

DLACZEGO PISZĘ BLOGA ?

Zawsze ciągnęło mnie do pisania. Przez wiele lat wszyscy moi poloniści wmawiali mi, że jestem w tej kwestii beztalenciem. Często myślę, że mieli rację. Nie zmienia to faktu, że uwielbiam pisać i tworzyć. Internet i blogosfera daje mi szansę, żeby realizować się jako autor.

Inwestowaniem interesuję się od dawna. Doszło do tego, że inni zaczęli przychodzić do mnie po porady. Sprawiało mi to tak ogromną przyjemność, że postanowiłem, że będę dzielić się swoją wiedzą również z Tobą, a przy tym udowodnię wszystkim byłym polonistom, że może aż tak źle z moim pisaniem nie jest.

O CZYM JEST BLOG ?

Mój blog jest blogiem eksperckim. Tak właśnie określa się tą tematykę w blogosferze. Nie znajdziecie tutaj informacji na temat nowości w ofertach lokat. Piszę o wszystkim co jest związane z inwestowanie i grą na giełdzie. Przy tym staram się kłaść nacisk na tą praktyczną część gry na giełdzie. Polecam ciekawe spółki ze wszystkich giełd świata. Nie uciekam od trudnych tematów zarządzania ryzykiem czy też zrozumieniem zasad makro ekonomii. Blog dzieli się na 5 głównych kategorii tematycznych.