inwestowanie na koncie demo

Nauka Inwestowania z Kontem Demo – 5 Prostych Zasad Których Warto Się Trzymać

Autor: Szymon
Ostatnio uaktualniony:

Na pewno każdy z Was słyszał już kiedyś o kontach demo, może nawet macie też już jakieś z nimi doświadczenia. Są to konta, na których dostaje się wirtualne pieniądze i można się nimi pobawić w inwestowanie. Zabawa zabawą ale można i trzeba je przede wszystkim wykorzystać do nauki inwestowania. Pytaniem, na której chcę dzisiaj odpowiedzieć jest właśnie, jak mogłaby a właściwie powinna wyglądać nauka inwestowania z kontem demo.

W dzisiejszym wpisie podam kilka prostych wskazówek jak do tego zagadnienia podejść.  Na koniec polecę Wam jedno, konkretne konto demo, na którym będziecie mogli przetestować te porady.

Jakie powinny być więc zasady jakimi powinniście kierować się ucząc się inwestowania z kontem demo? Po pierwsze i najważniejsze to:
Inwestuj tak, jakby to były prawdziwe pieniądze

Pomimo, że konto demo nie uszczupli Twojej kieszeni, to nie powinieneś tam tracić więcej pieniędzy tylko dlatego, że to nie są prawdziwe pieniądze. Ważne jest odpowiednie nastawienie. Jeżeli nie będziecie uważać na to, w jaki sposób inwestujecie, to nie będziecie mogli nazywać tego inwestowaniem. Lekkomyślne podejście do wirtualnych pieniędzy jest po prostu zwykła zabawą.

Przygotuj się do każdej sesji

Ucząc się inwestowania z kontem demo do każdego dnia czy też tygodnia inwestycyjnego należy podejść przygotowanym. Fakt, że używasz konta demo nie zwalnia Ciebie z traktowania tego w sposób przemyślany. Więcej o tym jak może wyglądać to odrabianie pracy domowej pisałem w artykule Jak przygotować się do sesji giełdowej

Od samego początku nabieraj dobrych nawyków

Debiutujący inwestorzy często wybierają konta demo na pierwszą przygodę z inwestowaniem. Warto od samego początku nabierać dobrych nawyków i uczyć się popełniać jak najmniej błędów. Utrwalenie pewnych nawyków może spowodować, że będzie Ci ciężko się ich wyzbyć w przyszłości. Posłużę się tu analogią smoczka u dziecka. Jeżeli dziecko przyzwyczai się do smoczka ciężko mu się później z nim rozstać. Podobnie może być z pozycjami, których na koncie demo nie musisz zamykać bo przeważnie będziesz miał więcej wirtualnych pieniędzy. Dobrym startem do zapoznania się z błędami często popełnianymi przez inwestorów może być jeden z wpisów w archiwum bloga: 12 błędów najczęściej popełnianych przez inwestorów.

Pracuj nad swoim systemem inwestycyjnym

Nie ma lepszego momentu ani sposobu niż konto demo by wymyślić, przetestować i przyzwyczaić się do swojego własnego systemu inwestycyjnego. Testowanie na aktualnym rynku jest o wiele lepsze niż testowanie na danych historycznych. Po pierwsze dlatego, gdyż rynki się ciągle zmieniają. Po drugie bo oprócz zwykłym sygnałów możemy przetestować jak poradzi sobie nasza głowa z tym, jak w rzeczywistości działa system transakcyjny. O tym jak zabrać się do budowania własnego systemu pisałem kiedyś we wpisie 7 zagadnień systemu transakcyjnego

Poznawaj nowe rynki i instrumenty

Obok normalnej nauki inwestowania konta demo zazwyczaj oferują dostęp do wielu rynków i instrumentów. Często są to rzeczy, do których nie mamy dostępu w ramach naszego obecnego rachunku inwestycyjnego. Dlaczego więc nie spróbować innego rynku? Można też spróbować jak działają realne transakcje na np kontrakty CFD i jakie oferują możliwości. Próbowaliście kiedyś inwestować na giełdzie francuskiej, o której tak niewiele w Polsce wiadomo? To tylko przykłady. Możliwości rozwoje na kontach demo są praktycznie nie ograniczone. Może się okazać, że staniecie się specjalistami w dziedzinie, o której nigdy byście siebie nie podejrzewali.

Gdzie warto otworzyć konto demo

Jeżeli zastanawiasz się gdzie warto otworzyć konto demo to z czystym sumieniem mogę polecić Tobie ofertę firmy XTB. Ich konto demo daje dostęp do wielu rynków i setek instrumentów. W ramach jednej platformy dostaniesz dostęp do wielu rynków, indeksy, akcje CFD, surowce, Forex, opcje itp. Cokolwiek zechcesz przetestować znajdziesz tutaj w jednym miejscu.

ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO DEMO I WYPRÓBUJ NOWE METODY INWESTOWANIA

Niektóre z linków zawartych w tym artykule są linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że jeżeli skorzystasz z usług na innych stronach mogę z tego powodu otrzymać małą prowizję. Nie będzie to jednak miało wpływu na cenę czy jakość usług dla Ciebie.

Dodaj komentarz