komputerowa analiza rynkow terminowych recenzja

Komputerowa Analiza Rynków Terminowych – Dla kogo jest ta książka

Autor: Szymon
Opublikowany:

Co jakiś czas, przeważnie co miesiąc, w ramach działu książek o giełdzie dziele się z Wami recenzjami książek, które czytałem i z jakiegoś powodu zapadły mi w pamięci lub ukształtowały mnie jako inwestora.  O moich ulubionych książkach o giełdzie możesz przeczytać tutaj. Z tą jednak różnicą, że Komputerowa Analiza Rynków Terminowych bo o tej książce dziś mowa, nie była jedną z pierwszych, które przeczytałem. Zetknąłem się z nią dopiero później, po jakimś czasie. Pomimo, że przed jej lekturą przeczytałem prawdopodobnie około 30 innych książek, to właśnie ta jest szczególna pod wieloma względami.
Dlaczego Komputerowa Analiza Rynków Terminowych jest wyjątkowa

komputerowaanalizarynkowterminowych

Jeżeli lubicie matematykę lub macie wykształcenie techniczne i cenicie sobie takie podejście do giełdy, to ta książka będzie zdecydowanie dla Was. Jest ona bowiem najlepszym źródłem informacji o tym, jak działa matematyka na giełdzie. Język, którym jest pisana po prostu do mnie przemówił (tak, lubię matematykę).

Całość treści jest ułożona w bardzo przejrzysty sposób. Przez dużą część książki motywem przewodnim jest konstrukcja systemu inwestycyjnego. Autor przy okazji omawiania wszystkich elementów takiego systemu, opisuje dokładnie wszystkie matematyczne zagadnienia z tym związane.

Czego dowiesz się po przeczytaniu tej książki

Książka znajdzie swoje uznanie szczególnie u tych inwestorów, którzy lubią matematykę i chcą dogłębnie zrozumieć jak działają wskaźniki analizy technicznej.  Również Ci, którzy chcą ze swojego inwestowania przynajmniej częściowo wyłączyć emocje i skonstruować swój pierwszy system inwestycyjny znajdą mnóstwo inspiracji do tego, jak się za to zabrać.

Czego książce brakuje

Książka nie nauczy Ciebie jak dobrze zaprogramować system inwestycyjny. A ponieważ książka nie była uaktualniania od wielu lat nie dowiesz się również o nowych podejściach do rynku. Nie znajdziesz w niej nic na temat systemów HFT i behawioralnych analizach rynku.

Ocena końcowa

Pomimo tego, że mimo wszystko książka się już trochę zestarzała i nie porusza najnowszych technik komputerowej analizy rynku to zasługuje na wysoką ocenę za swoją uniwersalność i dogłębne wyjaśnienie podstaw.

Jeżeli chciałbyś podzielić się jakimś spostrzeżeniem na temat danej książki zostaw komentarz.

Dodaj komentarz