filmy o gieldzie na youtube

9 Filmów o Giełdzie na YouTube, Które Warto Zobaczyć

Autor: Szymon
Ostatnio uaktualniony:

YouTube to podobnie jak Google wielka kopalnia wiedzy, o ile wiadomo gdzie kopać. Pośród tysięcy filmików można znaleźć te bardzo wartościowe, z których możemy się czegoś nauczyć. Nie inaczej jest w przypadku giełdy. Taki właśnie będzie dzisiejszy wpis, w którym dzielę się z Wami 10-cioma moim zdaniem, najbardziej wartościowymi filmami o giełdzie, które można obejrzeć na YouTube.  Jeżeli szukacie bardziej tradycyjnych filmów to odsyłam do wpis: 10 najlepszych filmów o giełdzie, które uczą.
 

Jak działa ekonomiczna maszyna

Powiem szczerze, że nie ma chyba lepszego filmu, który w bardzo prosty sposób wyjaśnia jak działa ekonomia. Jak kredyt ma wpływ na ekonomię oraz jaką rolę pełni bank centralny. Jeżeli mielibyście obejrzeć tylko jeden film z tego zestawienia to ten właśnie polecam najbardziej.

 

Wywiad z Warrenem Buffetem

Biorąc pod uwagę jak niewiele i nie często Warren pojawia się w mediach ten dość obszerny wywiad to niezła dawka fajnych informacji. Jak się jego słucha to naprawdę można odnieść wrażenie, że inwestowanie na giełdzie jest proste.

 

Jak działa giełda

Zdziwiłem się, że film zrobiony przez Netflixa jest dostępny na YouTube. Moim zdanie dość ciekawy dokument o tym jak działa giełda. Pokazuje również ciemne strony rynków kapitałowych.

 

Jak działają finanse

Kolejne fajne video tym razem mamy w prosty sposób wyjaśnione jak działają sprawozdania finansowe.

 

High Frequency Trading

To co możecie nauczyć się z tego filmu to to w jaki sposób działa ultraszybki trading.

 

Handel algorytmiczny

Te wideo porusza tematy modeli matematycznych używanych do wyceniania akcji. Z jednej strony perełka z drugiej strony to jest dla prawdziwych maniaków lub miłośników matematyki.

 

Inwestowanie w stylu Goldman Sachs

Wywiad z Antonem Kreilem, bardzo barwną postacią i byłym pracownikiem Goldman Sachs. Jeżeli spodoba Wam się wywiad to na pewno chętnie sięgnięcie po jego kolejne wideo.

 

Trading Academy – Reality Show

Trochę ciekawostka ale kiedyś firma City Index zrobiła reality show, w którym chcieli udowodnić, że prawie każdego można nauczyć inwestowania.

 

Serial Wojownicy z Wallstreet

To chyba jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy serial o giełdzie jaki kiedykolwiek powstał. W sumie nakręcono 3 sezony. Mi osobiście najbardziej do gustu przypadł sezon pierwszy, w którym jest sporo informacji na temat jak działają fundusze Hedge Fund. Naprawdę polecam.

 

Flash Crash

Film dokumentalny o tym skąd wziął się słynny flash crash, czyli sytuacja w której podczas jednej sesji giełdowej rynek się całkowicie załamał a później odbił do normalnych poziomów.

 

 

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie najciekawszych filmów o giełdzie podobało się i znalazłeś coś ciekawego. Jeżeli tak udostępnij proszę ten wpis na social media. A może znasz jakieś inne ciekawe filmy o giełdzie na YouTube, których jeszcze nie odkryłem?

 

Dodaj komentarz