wpisy o gieldzie

5 Wpisów z archiwum bloga, które musisz przeczytać

Autor: Szymon
Opublikowany:

Dość często dostaję od Was maile z pytaniami z serii jak zacząć grać na giełdzie. Niektóre z nich są bardzo ogólne, inne bardziej szczegółowe. Na wszystkie staram się odpowiadać mailowo lub przez posty. Mimo, że wszystkie są o giełdzie to jednak podejść jest tak wielu jak inwestorów przez co rozbudowuje się zarówno blog jak i wiedza moja i czytelników.
Na blogu nie sprzedaję żadnych produktów, nie oferuję również kursów inwestowania na giełdzie, przynajmniej na razie. Może zmieni się to w przyszłym roku.

Jak na razie blog jest po prostu zbiorem setek wpisów, w których od strony praktycznej, staram się dzielić wskazówkami na co uważać w inwestowaniu na giełdzie. Początkujący znajdą również informacje jak działa giełda oraz wyjaśnienia, w możliwie najprostszy sposób, różnych giełdowych zagadnień i tajników branżowego żargonu. Wszystkie z nich znajdziecie w kategorii Lekcje Inwestowania. Do końca roku chcę również dodać podkategorie,by jeszcze bardziej ułatwić Wam dostęp do poszczególnych rad i wskazówek.

Odpowiadając na Wasze maile często odsyłam Was do artykułów z archiwum bloga, gdzie można znaleźć interesujące rady i wskazówki. Robię tak, ponieważ na większość z Waszych pytań już kiedyś odpowiedziałem. Oczywiście zdarzają się i nowe pytania. Te dopisuję sobie do listy tematów do opracowania. Dzięki temu chyba nigdy nie skończą mi się pomysły na nowe wpisy.

Struktura bloga, ma to do siebie, że wpisy napisane dawno temu mimo, że wciąż bardzo aktualne, to znikają w archiwach bloga i o ile nie wypłyną w Google, to idą w niepamięć.

Dzisiejszy wpis stworzyłem po to, by wszystkie, moim zdaniem najważniejsze wpisy, były w jednym miejscu.  Wydaje mi się, że takie podejście będzie pomocne również dla Was.

Na początku chciałem ograniczyć się tylko do 5 wpisów, które moim zdaniem są najważniejsze na początku inwestowania. Niestety po przeglądnięciu archiwum tych moim zdaniem ważnych wpisów zrobiło się więcej. Pomyślałem więc, że wyszczególnię 5 z nich dla początkujących, którzy albo dopiero zaczęli albo dopiero zamierzają inwestować na giełdzie oraz 5 dla tych, którzy już na giełdzie postawili swoje pierwsze kroki i podstawy mają opanowane.

Wybierając wpisy do tego zestawienia chciałem znaleźć balans pomiędzy dwoma kryteriami. Przytaczam wpisy, które z jednej strony mają wartość praktyczną ale z drugiej strony ale nie zostały zauważone w Google, przez co są nieczęsto czytane.

Oto one:

5 najważniejszych wpisów dla początkujących czyli od czego zacząć na giełdzie

Poniższe wpisy wymieniam w przypadkowej kolejności. Nie ma znaczenia, które przeczytasz jako pierwsze.

1.Początki na giełdzie czyli co bym teraz powiedział samemu sobie 10 lat temu

Na giełdzie każdy zaczyna inaczej. W tym wpisie opowiedziałem swoją historię. Jak zacząłem? Jaka była moja pierwsza transakcja? Czy była zakończona zyskiem?  i tak dalej

2.ABC giełdy czyli alfabet giełdowy

Ten wpis to miejsce, gdzie zebrałem i uporządkowałem w kolejności alfabetycznej najważniejsze pojęcia i wyjaśnienia żargonu giełdowego. To dobre miejsce, żeby zacząć porządkować swoją wiedzę.

3.Ile tak naprawdę można zarobić na giełdzie

Jeden z najważniejszych wpisów. Wyjaśniam jakich zysków możecie spodziewać się jako początkujący a później zaawansowany inwestor giełdowy.

4.Od czego zacząć naukę inwestowania na giełdzie

Odpowiedź na bardzo często zadawane pytanie: Od czego zacząć?

5. Pięć podstaw gry na giełdzie, które musisz znać i zrozumieć, żeby odnosić sukcesy na giełdzie

Ten wpis to lektura obowiązkowa dla osób zaczynających grę na giełdzie. Wyjaśniam czego się można po giełdzie spodziewać oraz na jakie rzeczy uważać ze względu na konflikt interesów.

5 najważniejszych wpisów dla bardziej zaawansowanych

1.Jak dobierać wielkość pozycji na giełdzie

Tytuł wpisu właściwie wyjaśnia wszystko. Dodam tylko, że pisałem tutaj o tym, jak dobierać wielkości pozycji na giełdzie oraz jak skalować pozycję, gdy inwestujesz na różnych rynkach.

2.Jaki powinien być Twój horyzont inwestycyjny

Wartościowy wpis, który pozwoli Ci znaleźć właściwy i  odpowiadający Twoim upodobaniom horyzont inwestycyjny.

3.Jak sprzedawać akcje, których trudno Ci się pozbyć

Ucinanie strat to ważna umiejętność. Zebrałem kilka wskazówek jak zachować się w momencie gdy trochę zaspałeś i strata jest już duża.

4.Jak przygotować się do sesji giełdowej

Dobre przygotowanie się do inwestowania to podstawa. Piszę o tym jak ja przygotowuję się do każdej sesji giełdowej.

5.Czy warto teraz kupować akcje

Tytuł jest prawdopodobnie mylący. Piszę o tym jak właściwie ocenić, czy jest dobry moment na kupowanie akcji.

Dodaj komentarz