Sporo ostatnie dzieje się na zapleczu bloga. Jak zwykle na początku roku w mojej głowie aż roi się od pomysłów. Dziś jeden z nich a mianowicie rozpoczynam nowy cykl wpisów, na próbę. Zapewne zauważyliście, że ostatnimi czasy na Facebooku zacząłem udostępniać inne, ciekawe wpisy o tematyce inwestycyjnej. Fan page bloga nie służy mi więc tylko do powiadomienia o nowych wpisach na blogu. Nie jestem w stanie o wszystkim napisać sam, a nie chciałbym żeby inne ciekawe treści nam wszystkim umknęły. Spróbuję Wam polecić również wpisów z innych blogów.

Nie każdy z Was jest na Facebooku w związku z tym ze wszystkich polubionych i poleconych przeze mnie wpisów będę, co jakiś czas, wybierał te najciekawsze i publikował regularnie, na początku raz w miesiącu.

Poniżej pierwsza lista najciekawszych, moim zdaniem informacji na jakie trafiłem ostatnio w sieci.

Wywiad z inwestorką na rynku terminowych Sylwią Dobosz :: Kobieta Inwestuje

Spodobał mi się ten wywiad. Jest on realny i otwarty. Nie ma w tym wpisie wmawiania, że będzie łatwo i da się szybko zarobić dużo pieniędzy dzięki dźwigni.

Krach na Orange -11% :: Michał Stopka

Cenię Michała za profesjonalizm we wszystkich jego wpisach. Tym razem chciałbym Wam polecić wpis o Orange bo można się z niego bardzo wiele nauczyć. Nie tylko o samej spółce ale również o inwestowaniu w dywidendy itp.

Jak inwestować w czasie prezydentury Donalda Trump :: XTB

Kiedy jakiś czas temu pisałem na temat jak inwestować po wyborach w USA nie wierzyłem, że prezydentura Trumpa będzie rzeczywiście inna. Myślałem sobie, że jego kampania była po prostu jednym, wielkim show, mającym na celu zdobycie głosów. Teraz, kiedy już objął rządy, nie wszystko jest już takie oczywiste. Polecam zapoznać się z tym raportem. Prezydent USA rzeczywiście może bardzo wpłynąć na rynki na świecie.

Rekord świata w zysku z akcji 29229% w jeden rok :: App Funds

To jest prawdziwa ciekawostka inwestycyjna. Rekord świata w zysku akcji. Takie coś na pewno świetnie działa na wyobraźnię wszystkich inwestorów. Potem jednak zalecam zejście na ziemię i trzymanie się własnych wypracowanych metod inwestowania.

Od akwizytora do miliardera. Poznaj historię Mcimperium :: FBO

Bardzo ciekawie napisana zapowiedź filmu, który inspirowany jest historią Mc Donalda. Mnie ten wpis skutecznie zachęcił do obejrzenia tego filmu.

Premiera agregatora polskich blogów finansowych :: ZF

W Internecie jest sporo agregatorów blogów. Większość z nich niestety jest brzydka i wygląda jak z początku lat 90. Tym razem jednak jeden z blogerów zabrał się za to porządnie i efekt jest bardzo sympatyczny. Zobaczcie i oceńcie sami.

Na koniec gorąca prośba do Was. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego, co jest napisane w Internecie dlatego proszę Was jeżeli znaleźliście gdzieś w Internecie coś ciekawego, co Waszym zdaniem zainteresowałoby również innych czytelników, dajcie mi znać o tym mailowo a ja z nadesłanych propozycji będę Tworzył taką listę jak ta powyżej.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami