Dzisiejszy wpis będzie z tych inspirujących. Nie będzie w nim nowych wskazówek o inwestowaniu, no prawie. Przytoczę za to dzisiaj wygrzebane w sieci, najlepsze moim zdaniem, cytaty Warrena Buffeta. Więcej o nim możecie przeczytać tutaj. Wszystkie z nich są bardzo inspirujące. Stosowanie się do tych złotych myśli na pewno pozwoliłoby zachować zimną głowę podczas ostatniej chwilowej paniki na giełdach związanych z Brexitem. Przy okazji nauczyłem się też zasad odmiany nazwisk angielskich przez przypadki, ale to już temat na zupełnie innego bloga.

Przeczucie podpowiada mi, że nie był to ostatni nagły zwrot na rynkach spowodowanym wystąpieniem UK z Unii Europejskiej.

Jeszcze wiele przed nami. Artykuł 50 traktatu Unii nie został uruchomiony więc w związku z tym nie rozpoczęły się negocjacje. Utrzymująca się w powietrzu niepewność przeniesie się prawdopodobnie na niespodziewane zwroty na rynku. Mogą zdarzyć się nagłe załamania, na których wielu inwestorom puszczą nerwy.

Po drugiej stronie staną wtedy Ci, którzy odnajdą w tych zawirowaniach sens i zauważą wspaniałe okazje inwestycyjne. Jednym z takich inwestorów, który kupuje akcje w momentach gdy na rynku leje się krew jest właśnie Warren Buffet.

Postanowiłem zebrać jego najsłynniejsze cytaty w postaci prostej infografiki. Potraktujcie to jako materiał do przestudiowania. Zasady te, o ile dobrze zrozumiane mogą być źródłem ogromnej wiedzy.

Nigdy jeszcze dotąd nie publikowałem posta w ten sposób. Ciekawy jestem Waszej reakcji na tą formę, a przede wszystkim zachęcam do komentowania i wypowiedzenia się, które z nich najbardziej przypadły Wam do gustu.

Warren Buffet Cytaty

Warren Buffet Cytaty - Infografika

Chcesz udostępnić powyższą grafikę na swojej stronie? Użyj kodu zamieszczonego poniżej

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami