W swoich mailach bardzo często prosiliście o więcej konkretnych pomysłów inwestycyjnych. Prosiliście również o powody, dla których dane inwestycje mogą okazać się sukcesem.

Już pewien czas temu wyszedłem na przeciw Waszym oczekiwaniom i zacząłem polecać pewne spółki, którymi handluję później w ramach Wirtualnego Portfela Giełdowego. Ciągle prosicie o więcej, a przede wszystkim prosicie o propozycje spólek z polskiej giełdy. Te zaczną pojawiać się w drugim kwartale 2015 roku o ile oczywiście znajdę ciekawe spółki giełdowe na warszawskiej giełdzie.

Długo zastanawiałem się w jakiej dokładnie formie publikować te wpisy, żeby to wszystko miało logiczną całość. Chciałem dostarczać jak najwięcej dobrej treści jednocześnie minimalizując długość wpisów podsumuwujących.

Chciałem również, żeby cały cykl był jak najbardziej transparentny. Zależało mi nie tylko na propozycjach dla samych propozycji, ale również na tym, żeby było łatwo sprawdzić jak te pomysły zachowują się później na realnym rynku. Po prostu zależy mi na tym, żeby nie tylko polecać ale również bardzo często mieć rację.

Założenia Cyklu W Co Inwestować – Ciekawe Spółki i ETFy

  • Każda propozycja do listy Ciekawych Spółek i ETFów będzię utrzymana w stylu rekomendacji giełdowej oraz miała swoje umiejscowienie w czasie i cenie.
  • W miarę możliwości postaram się określić potencjalną cenę docelową dla spółki.
  • Jeżeli dodam do listy nową spółkę to cena zamknięcia notowań z dnia publikacji zostanie użyta jako punkt startowy. Takiemu dodaniu spółki do listy będzie towarzyszył wpis otwierający
  • Co najmniej raz w miesiącu zamieszczę zestawienie pełnej listy spółek oraz tego w jaki sposób zmieniła się cena od początku bycia na liście. W spisie będzie link gdzie za pomocą otagowania będzie można przeczytać wszystkie artykuły, w których wpominałem o spółce.
  • W miarę napływu nowych informacji, zamieszczę wpis w którym skomentuję najnowsze informacje w kontekście danego pomysłu inwestycyjnego
  • W momencie gdy przestanie podobać mi się jakaś spółka albo ETF zamieszczę wpis informujący, że usuwam dany pomysł inwestycyjny z listy. Pomysł taki zostanie rozliczony pod względem ostatecznego wyniku. Pozostanie on w historii zestawienia żebyście mogli mnie krytykować bo nić innego bardziej nie motywuje do pracy jak konstruktywna krytyka.
  • Pomysły inwestycyjne znajdujące się w zestawieniu mogą, ale nie muszą stać się podstawą kupna spółek do wirtualnego portfela.
  • W przypadku gdy w wirtualnym portfelu dokonam transakcji na jakimś walorze oznacza to, że staje się on automatycznie członkiem listy Ciekawych Spółek.
  • Pozostawiam sobie możliwość prezentowania pomysłów na spadki oraz na wzrosty nie zależnie od tego czy na danej giełdzie da się wykonać takie zagranie.
  • Walory bedą na początku pochodzić z giełdy amerykańskiej,  giełdy angielskiej oraz polskiej od (II kwartału 2015)

Poniżej zamieszczam zrzut ekranu przykładowego zestawienia Ciekawych Spółek i ETFów

W Co Zainwestować - Ciekawe Spółki i ETFy

 

Podsumowując moim celem jest, żeby w sposób regularny oraz systematyczny oraz transparentny przekazać Wam kompletną listę wszystkich spółek i ETFów, które obserwuję i jestem potencjalnie zainteresowany. Chcę przy tym również mieć rację w większąści przypadków.

Wezmę pełną odpowiedzialność za merytorykę wpisów. Na końcu muszę zaznaczyć, że wpisy te należy traktować jako materiały edukacyjne i nie są to rekomendacje giełdowe. Stąd też zwyczajowo zamieściłem poniżej notkę prawną Każdy z Was powinien kierować się własnymi przekonaniami lub analizami w momencie podejmowania decyzji przy otwieraniu pozycji na rynku.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Gorąco zachęcam do zapisania się na newsletter, żeby być na bieżąco z nowymi wpisami

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami