W ostatnim czasie skontaktowali się ze mną przedstawiciele Squaber. Poprosili o przetestowanie produktu i wypowiedzenie się na temat jego użyteczności w inwestowaniu na giełdzie.

O Squaber słyszałem już wcześniej dlatego zgodziłem się przyjrzeć temu narzędziu z bliska. Właściciele serwisu okazali się łaskawi zaoferowali dostęp do konta z pełną funkcjonalnością serwisu. Dziś dzielę się z Wami moimi przemyśleniami, a na końcu wpisu zapraszam Was na kawę.

Na początku podszedłem sceptycznie do tej innowacyjnej usługi. Jednak z dnia na dzień, gdy zacząłem jej używać stało się dla mnie oczywiste, że jest może to być bardzo dobre uzupełnienie mojego systemu inwestycyjnego.

Zapoznaj Się z Pełną Prezentacją SQUABER

Rozpoczęcie Pracy z Squaber

Rejestracja przebiegła szybko. Formularz jest prosty i nie zbiera żadnych niepotrzebnych danych. Wybrałem login ustaliłem hasło i już mogłem korzystać.

Na pierwszy rzut oka produkt wygląda ładnie i schludnie. Pierwsza myśl która mi przyszła do głowy to że jest to bardzo prosty serwis. Bardzo się pomyliłem. Squaber kryje w sobie wiele funkcjonalności, które zaskakiwały mnie co chwilę podczas korzystania z serwisu.

Ciekawe Spółki Na Squaber

Dnia, w którym dokonałem rejestracji nie miałem zbyt wiele czasu na testy odłożyłem więc to zadanie na później. Nie trwało to długo, ponieważ Squaber zaczął samoistnie integrować się do mojej rutyny inwestycyjnej.

Tu pojawiła się pierwsza niespodzianka.

Squaber przydzielił mi opiekuna, który okazał się licencjonowanym makler papierów wartościowych. W każdej chwili mogłem do niego napisać i zadać pytanie. To bardzo unikalne rozwiązanie przy tej cenie usługi możemy porozmawiać z żywym specjalistą od giełdy. Napisałem, krótkiego maila pytając o jedną ze spółek notowanych w Nowym Jorku. Odpowiedź otrzymałem dość szybko. Opiekun rachunku był otwarty na dalsze kontynuowanie dyskusji.

Później zacząłem otrzymywać propozycje transakcji. Gotowe pomysły na inwestycje na giełdzie wszystko podane na tacy.

Alerty Giełdowe

Każdy alert rynkowy zawierał:

• Nazwę spółki
• Proponowaną cenę wejścia
• Propozycję w którym miejscu postawić stop lossa
• Przewidywany zasięg ruchu

Po prostu bajka.

W bajki nie wierzę zacząłem więc grzebać szczegółach. Wszystkie propozycje inwestycji jakie otrzymałem miały ciasne stop lossy. Plus za to, że system dba o ochronę kapitału. Poziomy take profit były ładnie oddalone. Zachowany był również stosunek zysku do ryzyka. Po prostu książkowo.

Alert Transakcji Squaber

Po jakimś czasie od wygenerowania sygnału dostaje się również maila z uaktualnieniem. Zazwyczaj jest to rekomendacja przesunięcia stop lossa. Kolejny sygnał jak ważna jest dla nich ochrona kapitału.

Przesunięcie Stop Lossa Na Squaber

Kontynuowałem testy. Zacząłem dodawać kolejne spółki, które sam na bieżąco obserwuję. Dodałem około 20 spółek o części z nich pisałem już na blogu bo są częścią mojego wirtualnego portfela. Dodałem między innymi Apple, Halliburton, Wolverine, Kate Spade, Zoes Kitchens, Restoration Hardware, Caterpillar, Wawel, KGHM. System wygenerował jeszcze więcej alertów. Tym razem były to maile ostrzegające o zbliżaniu się kursu do linii trendu. Nie było jednak propozycji konkretnych transakcji. Squaber podobnie jak ja nie widział okazji inwestycyjnych. Plus za to, że myśli podobnie jak ja .

Spodobało mi się, że Squaber przysyłał mi wykresy powiadomienia w czasie sesji na maila sugerując bliższe przyjrzenie się notowaniom. Co więcej na koniec sesji podsyłał mi podsumowanie, czy dana linia miała znaczenie na tej sesji czy nie. Było to bardzo kompaktowe podsumowanie tego co ciekawego działo się na moich spółkach w ciągu dnia

Podsumowanie Dnia Na Squaber

Na moim poziomie używania analizy technicznej wszystkie linie wydawały się być prawidłowo wyznaczone. Nie sądzę, że narysowałbym je inaczej. Jedynym wyjątkiem była spółka Apple, gdzie widziałbym to inaczej. Mogę się mylić, bo bardzo chciałbym kupić tą spółkę więć pewnie szukam wsparć trochę na siłę. Należy dać kolejny plus dla Squabera za trzeźwy systemowy umysł a nie życzeniowe myślenie.

Squaber Obszary Do Poprawy

Znalazłem też kilka minusów, lub jak kto woli obszarów do poprawy.

• Squaber nie ma w sobie notowań ani żadnych alertów dla funduszy ETF.
• Squaber na razie nie śledzi i nie informuje o żadnych spółkach z giełdy w Londynie.

Tak do końca poza twórcami Squabera nikt nie wie jak działa ich algorytm doboru spółek. Dla osób doświadczonych może to być pewna przeszkoda, żeby podejmować decyzję na podstawie tego co im mówi komputer. Z drugiej strony to może pozwolić wyłączyć z inwestowania emocje, które są przeszkodą wszystkich inwestorów niezależnie od stopnia zawansowania.

Posiadając dostęp do serwisu dostajecie również dostęp do analizy kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Na razie ta funkcjonalność działa dla spółek z GPW ale zapewniono mnie, że będzie niedługo dostępna również dla spółek amerykańskich.

Dalszy Rozwój

Serwis się cały czas rozwija i będą dodawane nowe funkcjonalności.

Podsumowując uważam, że Squaber to fantastyczne narzędzie, które daje sygnały w momentach gdy trzeba podjąć jakąś decyzję na giełdzie. Pozwala obserwować dziesiątki spółek i daje Ci znać tylko wtedy gdy rzeczywiście powinieneś podjąć decyzję. Nie musisz oglądać dziesiątek wykresów codziennie Squaber robi to za Ciebie. Da ci również znać o innych spółkach o których pewnie nigdy nie słyszałeś. Kto wie może pomoże znaleźć następnego Apple albo Starbucks. Narzędzia używam dopiero od 2 tygodni a już widzę jak mocno weszło do mojego codziennego inwestowania. Będę prowadził dalsze testy i dam Wam znać jak idzie.

Zapraszam na Kawę

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Squaber a uważam, że powinniście bo jest on godny polecenia kliknijcie w link poniżej i obejrzyjcie film. Sami się przekonajcie co potrafi.

Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie abonamentu i mnie o tym poinformujesz w ramach BONUSA możemy umówić się na godzinne spotkanie gdzie będziemy mogli spokojnie napić się kawy i porozmawiać o giełdzie.

Zapoznaj Się z Pełną Prezentacją SQUABER

Jeżeli mielibyście jakiekolwiek pytania na temat produktu piszcie do mnie albo zostawcie komentarz. Każdemu z Was odpowiem.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami