Zgodnie z tym co pisałem już piątek na Twitterze sprzedałem swoją pozycję długą na ETF $GLD po cenie 112.99

Jeżeli jesteś tu nowy musisz wiedzieć, że na blogu prowadzę wirtualny portfel, w którym inwestuję pieniądze na różnych rynka świata. Dzisiejszy artykuł jest już 17 z tej serii. Wszystkie wyniki inwestycyjne można przeczytać w zakładce Wirtualne Inwestowanie Na Giełdzie.

Jeżeli chcesz obserwować jak mi idzie w inwestowaniu podążaj za mną na Twitterze (@iceq123) lub zapisz się na newsletter, żeby otrzymywać informacje o wszystkich nowych wpisach na blogu. Obiecuję nie otrzymasz żadnego spamu.

Czemu zdecydowałem się na zamknięcie pozycji na złocie

Wielokrotnie pisałem, że do wzrostów na złocie potrzeba kilku czynników

  • Spadającego oprocentowania obligacji amerykańskich w związku z spowolnieniem gospodarczym
  • Słabego dolara, który jest następstwem gołębiego nastawienia FED

Zamykam pozycję ponieważ Europejski i Japoński bank centralny luzują politykę tak mocno, że FED nie może ich dogonić, na razie działa zbyt wolno. Dolar amerykański cały czas się umacnia i nie widzę powodów dla których miałoby się to zmienić w najbliższym czasie. Dlatego podjąłem decyzję o sprzedaży długiej pozycji na złocie. Myślę, że wrócę do pozycji długiej na złocie w momencie jak skończą się wzrosty na dolarze. Na chwilę obecną wygląda, że może to być gdzieś w okolicach pierwszego kwartału 2015.

Jaka była strata z mojej transakcji

Po pierwsze zapłaciłem 17.50 £ prowizji za otwarcie i kolejne tyle za zamknięcie trasakcji. 14.98 oraz 14.81 tyle kosztowały mnie koszty przewalutowań z funtów na dolary i z powrotem. Nominalna strata wyniosła kolejne 33.40£. Podsumowując 98.19£ tyle właśnie wyniosła całościowa strata na pozycji o wielkośći 3000 funtów. W ujęciu procentowym poniosłem stratę 3.3% a w ujęciu całego portfela o wielkości 50000 funtów daje to stratę 0.2%. Nie jest to więc strata, która by spowodowała spustoszenie w portfelu.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami