O MNIE I O BLOGU

KIM JESTEM ?

Mówią na mnie IceQ właściwie od czasów szkolnych. Cenię sobie prywatność dlatego ukrywam się pod tym nickiem.

Swoją przygodę z rynkami finansowymi, inwestowaniem rozpocząłem w 2003 roku. Było to jeszcze za czasów studiów, kiedy rozpoczynała się hossa. Jak wiemy zakończyła się ona wielkim hukiem. Wielu moich znajomych straciło wszystko co zarobili oraz część kapitału początkowego. Mi udało się przetrwać.

Pracuję w dużej międzynarodowej korporacji na stanowisku menadżerskim. Branża, w której działa ta firma nie ma nic wspólnego z finansami. Zacząłem swoją przygodę z tą firmą jeszcze mieszkając w Polsce a potem zostałem przeniesiony do biura regionalnego w Wielkiej Brytanii. Mieszkam na wyspach i lubię tutejszą pogodę. Nigdy nie jest za zimno i nigdy za ciepło. Uważam, również że ilość deszczu w UK jest mocno przereklamowana. To jest jeden z tych wielu stereotypów, które tak wszyscy kochamy.

Na wyspach rynek kapitałowy jest bardzo rozwinięty i otworzył przede mną zupełnie nowe możliwości inwestowania. Wiele się nauczyłem i zdecydowałem dzielić się tą wiedzą z Wami.

DLACZEGO PISZĘ BLOGA ?

Zawsze ciągnęło mnie do pisania. Przez wiele lat wszyscy moi poloniści wmawiali mi, że jestem w tej kwestii beztalenciem. Często myślę, że mieli rację. Nie zmienia to faktu, że uwielbiam pisać i tworzyć. Internet i blogosfera daje mi szansę, żeby realizować się jako autor.

Inwestowaniem interesuję się od dawna. Doszło do tego, że inni zaczęli przychodzić do mnie po porady. Sprawiało mi to tak ogromną przyjemność, że postanowiłem, że będę dzielić się swoją wiedzą również z Tobą, a przy tym udowodnię wszystkim byłym polonistom, że może aż tak źle z moim pisaniem nie jest.


O CZYM JEST BLOG ?

Mój blog jest blogiem eksperckim. Tak właśnie określa się tą tematykę w blogosferze. Nie znajdziecie tutaj informacji na temat nowości w ofertach lokat. Piszę o wszystkim co jest związane z inwestowanie i grą na giełdzie. Przy tym staram się kłaść nacisk na tą praktyczną część gry na giełdzie. Polecam ciekawe spółki ze wszystkich giełd świata. Nie uciekam od trudnych tematów zarządzania ryzykiem czy też zrozumieniem zasad makro ekonomii. Blog dzieli się na 5 głównych kategorii tematycznych.

PORTFEL GIEŁDOWY

Czyli Wirtualne Inwestowanie Na Giełdzie – Artykuły z tej serii pokazują wirtualny portfel inwestycyjny, który prowadzę od kilku miesięcy. Inwestuję tu w spółki oraz ETF’y z giełd z całego świata. Za każdym razem gdy coś kupuję lub sprzedaję komunikuję ten fakt na swoim kanale Twitter („iceq123) oraz na blogu. Na początku każdego miesiąca publikuję jak zachowywał się portfel w poprzednim miesiącu starając się pokazać element praktyczny dać czytelnikom wartość edukacyjną

INWESTOWANIE DLA PRAKTYKÓW

Jak Grać Na Giełdzie – To nic innego jak artykuły edukacyjne o wszystkim co może być Ci potrzebne w osiągnięciu sukcesu na giełdzie. Znajdziesz tu teksty z zakresu technik zarządzania ryzykiem, systemów transakcyjnych a skończywszy na wpisach o charakterze motywacyjnym.

SPÓŁKI I ETFy

Rekomendacje Giełdowe –  Ten działa ma za zadanie wspierać inwestycje w wirtualnym portfelu. Opisuję ciekawe spółki i ETFy chcą pokazać swój punkt widzenia i sposoby jakimi selekcjonuję potencjalne inwestycje.

KOMENTARZE GIEŁDOWE

Komentarze Giełdowe – Kiedyś od czasu do czasu komentowałem obecną sytuację na giełdzie. Teraz dzięki współpracy z jednym z polskich portali finansowych regularnie 2 razy w tygodniu komentuję wydarzenia na giełdach świata. Zawsze zaczynam od swojej ulubionej giełdy w Nowym Jorku.

PORZĄDKOWE

Różne – To takie ogłoszenia parafialne. Plany rozwoju bloga, przemyślenia na temat blogowania oraz generalnie wszystko co nie pasuje do żadnej z powyższych kategorii.


BLOG W MEDIACH + MOJE PORTFOLIO

  • 2 razy w tygodniu w portalu Comparic.pl publikuję komentarze do sytuacji na rynkach świata ze szczególnym uwzględnieniem giełdy w Nowym Jorku i indeksu S&P 500
  • Zdarzyło mi się również udzielić wywiadu, który możecie przeczytać tutaj <<Link Do Wywiadu>>

NEWSLETTER

Proponuję Ci również zapisanie się na mój NEWSLETTER i regularnie otrzymuje powiadomienia tylko o nowych artykułach bez żadnego spamu oraz posiadają dostęp do KALKULATORÓW EXCEL oraz PLIKÓW PDF w specjalnym dziale download

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami

 

JEST JESZCZE COŚ CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Chcę żebyś wiedział, że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.