W ostatnim czasie otrzymałem mailowo kilka zapytań o moje ulubione kanały YouTube o inwestowaniu na giełdzie. Przejrzałem wszystkie które subskrybuje i tak właśnie powstała poniższa lista moich 11 ulubionych kanałów.

Kanały YouTube o polskiej giełdzie

Humanista na gieldzie

Strefa Inwestorów

Oba kanały śledzę od dawna. Prowadzący naprawdę wiedzą o czym mówią. Ich komentarze są bardzo trafne. Podoba mi się również, że nie udają nie wiadomo kogo. Po prostu mówią jak się rzeczy mają.

Kanały YouTube o giełdach zagranicznych

Mr Top Step

Regularne krótkie filmiki wprost z parkietu amerykańskiej giełdy. Ceny indeksu S&P500 podawane są za pomocą maklerskich znaków. Ciekawa forma i dużo użytecznym informacji.

T3 Live

Dość interesujące komentarze na temat giełdy amerykańskiej oraz notowanych tam spółek. Bardzo dobra jakość filmów. Częste aktualizacje. Kanał skupia się na tym co w danej chwili najbardziej popularne. Jedyną wadą jest to, że jeżeli jakiś walor nie jest na pierwszych stronach gazet to jego tam nie zobaczycie.

IG Trading

Komentarze do rynku oraz bieżących wydarzeń. Tu przeważa tematyka giełdy w Londynie. Mimo, że kanał istnieje od dawna firma IG próbuje rozkręcić go na nowo poszukując różnej tematyki żeby trafić w gusta widzów

Kanały YouTube o inwestowaniu na giełdzie

Money Mastermind Show

Bardzo ciekawy kanał traktujący ogólnie o finansach. Przystępna forma bardzo dobra jakość filmów. Jedyne co można im zarzucić to fakt, że ich filmiki są po prostu zbyt długie.

Institute of Trading

Prawdopodobnie najlepsze na YouTube źródło wiedzy o świecie Hedge Fundów i dużych instytucji finansowych. Autor były trader z Goldman Sachs ujawnia wiele informacji, o których nikt na co dzień nie mówi. Bardzo inspirujące źródło wiedzy o tym jak mali jesteśmy w wielkim świecie giełdy.

Money Week Videos

Niedługie oraz niekrótkie takie w sam raz filmiki o różnych aspektach finansowania. Prowadzący za pomocą mazaka i białej tablicy rozkłada różne problemy na czynniki pierwsze. Od pewnego czasu przestali publikować na YouTube i przenieśli się na swoją własną stronę, ale wiele bardzo użytecznych informacji pozostało.

Forbes

Tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Może nie ma tu wielu informacji o inwestowaniu samym w sobie, ale i tak uwielbiam oglądać ich filmiki.

Goldman Sachs

Bardzo podobnie jak w przypadku Forbes. Ten bank inwestycyjny to marka sama w sobie. Ciekawe filmiki, chociaż też nie znajdziecie tu gotowych rozwiązań inwestycyjnych.

Kanały YouTube o giełdzie nie do końca na poważnie

Timoty Sykes

Czy pamiętacie serial Wall Street Warriors? Występował tam młody chłopak, który grał na giełdzie ze swojego mieszkania będąc ubranym w swój szczęśliwy szlafrok. Wygląda na to, że okazał się naprawdę szczęśliwy. Timoty prowadzi swój własny kanał o giełdzie. Tematyka jest jednak najmniej poważna, ze wszystkich wymienionych wyżej kanałów.

Te właśnie 11 kanałów YouTube śledzę na bieżąco. Cenię wartość, którą niosą w sobie te filmiki. Szczerze polecam poszperać w archiwach tych kanałów.

Kto wie może niedługo zacznę prowadzić swój własny kanał na YouTube.

Jeżeli znacie jakieś ciekawe kanały z materiałami wideo o których tu nie wspomniałem koniecznie zostawcie komentarz

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami