Na blogu wielokrotnie do tej pory poruszałem tematykę książek o giełdzie i inwestowaniu. Pisałem o swojej osobistej liście książek, które w jakiś sposób zmieniły i ukształtowały mnie jako inwestora. Pisałem również o roli książek w rozwoju inwestora. W ostatnich miesiącach raz na miesiąc brałem również po lupę pojedyncze pozycje literatury inwestycyjnej. Wszystkie te wpisy możecie nadrobić wchodząc na link tutaj, który zaprowadzi Was do wszystkich artykułów o książkach.

Pierwsze kroki w inwestowaniu stawiałem wiele lat temu pomyślałem więc, że mój sposób patrzenia na książki może być w pewien sposób wypaczony.

Postanowiłem sprawdzić jakie książki o giełdzie i inwestowaniu są w tej chwili najczęściej czytane i kupowane na świecie. Żeby to sprawdzić odwiedziłem największą księgarnię świata – Amazon. Sam byłem bardzo ciekawy, co w top 10 najczęściej kupowanych książek o giełdzie.

Tą właśnie listę 10-ciu aktualnie najpopularniejszych książek zamieszczam poniżej. Przy każdej pozycji daję swoje słowo komentarza i co najważniejsze, zamieszczam linka do polskiej wersji książki, o ile została ona przetłumaczona.

Najchętniej kupowane książki o giełdzie i inwestowaniu

Przygotowując ten ranking wyrzuciłem z niego duplikaty w postaci tych samych tytułów pojawiających się w róznych wersjach (papier, ebook, audiobook)

Nie przedłużając oto lista:

1.Mindset: The New Psychology of Success – Carol Dweck

Polski tytuł to Nowa psychologia sukcesu. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tej książce więc już wiem, czego będę szukał w księgarni.

Klikając tutaj możecie porównać ceny książki na Ceneo

2. Rich Dad Poor Dad – Robert T. Kiyosaki

Książka, która znalazła się jako numer jeden na mojej liście książek o giełdzie. Od wielu lat jest bestsellerem nawet pomimo faktu, że potrafi wzbudzać wiele kontrowersji. Moją szczegółową recenzję możecie przeczytać tutaj: Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec – Książka, od której się wszystko zaczęło.

3. The Intelligent Investor – Benjamin Graham

Inteligenty Inwestor to jedna z tych pozycji, którą posiadam w swojej biblioteczce inwestycyjnej. Zaglądałem do niej wiele razy ale jakoś nigdy nie zainteresowała mnie na tyle, żeby przeczytać ją jednym tchem. Wygląda jednak na to, że jestem w mniejszości, skoro ma tak wysoką pozycję na liście według Amazon. Można również powiedzieć, że jest to obowiązkowa lektura dla zwolenników analizy fundamentalnej oraz fanów Warrena Buffet.

Ceny tej książki na Ceneo możecie porównać klikając tutaj

4. The Millionaire Next Door – Cotter Smith

Książka została przetłumaczona na język polski pod tytułem Sekrety Amerykańskich Milionerów. To kolejna pozycja na liście, o której nigdy nie słyszałem.

Ceny tej książki na Ceneo możecie porównać klikając tutaj

5. The Book on Rental Property Investing – Brandon R Turner

Przeszukując Internet nie udało mi się odnaleźć polskiego tłumaczenia tej książki. Możliwe, że nigdy nie została wydana w języku polskim. To miało by sens biorąc pod uwagę fakt, że książka dotyczy inwestowania w nieruchomości a rynek polski znacząco różni się od amerykańskiego.

6. A Random Walk down Wall Street – Burton G. Malkiel

Tytuł polskiego tłumaczenia to Błądząc po Wall Street. Kolejna pozycja zupełnie mi nie znana.

Ceny tej książki na Ceneo możecie porównać klikając tutaj

7. The Millionaire Real Estate Investor

Podobnie jak w przypadku książki z pozycji 5 nie znalazłem polskiego odpowiednika.

8. Liar’s Poker – Michael Lewis

Tutuł polskiego tłumaczenie to Poker kłamców. O tej książce słyszałem wiele dobrego. Na pewno wydaje się być ciekawą lekturą. Muszę ją chyba sobie w końcu kupić. Dopisuję ją na listę prezentów, którą wyślę do Świętego Mikołaja.

Ceny tej książki na Ceneo możecie porównać klikając tutaj

9. How to Make Money in Stocks –  William O’Neil

Kolejna książka w pierwszej dziesiątce, która chyba jeszcze nigdy nie została przetłumaczona na język polski. O ile rozumiem dlaczego nie znalazł się nikt chętny na tłumaczenie książki o dość specyficznym amerykańskim rynku nieruchomości, o tyle nie rozumiem dlaczego ta pozycja nie jest dostępna. Może po prostu nie udało mi się jej znaleźć.

10. Flash Boys – Michael Lewis

Książka ta została wydana w Polsce pod tytułem Błyskotliwi chłopcy. Przeglądając internet zauważyłem, że wiele stron poleca ją jako książkę przydatną szczególnie dla day traderów.

Ceny tej książki na Ceneo możecie porównać klikając tutaj

Podsumowując większości z tych książek nigdy nie czytałem. Wygląda na to, że jestem z literaturą nieco do tyłu. Interesujące jest również to, jak moja osobista lista najlepszych książek o giełdzie, o której pisałem kiedyś we wpisie Książki o giełdzie, które wywarły na mnie największe wrażenie różni się od tego co rzeczywiście sprzedaje się w największej internetowej księgarni.

Mam nadzieję, że któraś z pozycji Was zainteresuje. Ja zamawiam na najbliższą gwiazdkę wybieram sobie Poker Kłamców.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć jak wygląda całe zestawienie możecie to sprawdzić sobie na Amazon klikając w linka tutaj

Wszystkie linki prowadzące do serwisu Ceneo są linkami afiliacyjnymi oznacza to, że jeżeli dokonasz zakupu otrzymam z tego tytułu małą prowizję ale nie zmieni to ceny dla Ciebie.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami