Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W tym czasie mamy w zwyczaju obdarowywać naszych najbliższych prezentami. Pomyślałem sobie, że zamiast pisania kolejnego posta na temat technik inwestowania na giełdzie zrobię mały przerywnik i opublikuję inspirację na pomysły na prezenty gwiazdkowe dla inwestora. Tego typu wpis chodził mi po głowie już w latach poprzednich ale nigdy się do niego nie zabrałem.

Postawiłem sobie trudne zadanie bowiem, co można zaproponować inwestorowi z rzeczy materialnych? Każdy inwestor tak naprawdę potrzebuje dobrych pomysłów inwestycyjnych, kapitału a potem zimnej głowy żeby wyegzekwować te transakcje.

Niemniej jednak zawsze można zaproponować coś, co może pomóc w poszukiwaniu tak zwanego „złotego gralla”

Prezenty gwiazdkowe dla inwestorów

Książki o inwestowaniu

Książka jest zawsze uniwersalnym pomysłem. W przypadku inwestorów zamiast kupowania kolejnej fikcji literackiej można wybrać coś bardziej specjalistycznego. Wybór jest ogromny. Możecie skorzystać z mojej osobistej listy ulubionych książek, o której pisałem we wpisie Moje ulubione książki o giełdzie albo wybrać coś z listy Najbardziej popularnych na świecie książek o inwestowaniu

Spinki do koszuli

Jeżeli inwestor, którego chcesz obdarować lubi często nosić koszule, dobrym pomysłem może być kupno spinek do koszuli. Spinki, jak te na zdjęciu poniżej, mogą okazać się bardzo użytecznym małym dodatkiem, który pozwoli inwestorowi uzewnętrznić swoje zainteresowania.

spinki do koszuli

Więcej tego typu przykładów znajdziecie w tym linku

Kula do podejmowania decyzji

Każdy kto inwestuje musi często podejmować decyzje. O ile nie zalecałbym pozostawiania decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji jakiejś zabawce, o tyle na pewno jest to fajny drobny prezent szczególnie na Mikołajki.

kula decyzyjna

Dodatkowy Monitor

Jeżeli dysponujecie większym budżetem to kupno dodatkowego monitora będzie prezentem bardzo praktycznym. W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z laptopów. Do giełdy jednak przydaje się duży monitor, na którym możemy oglądać wykresy.  Często, ze względu na mnogość dodatkowych wskaźników, które chcemy zobaczyć stają się poprostu nieczytelne na małych ekranach.

Karta Graficzna do stacji wielomonitorowej

Każdy z Was na pewno widział w telewizji czy też zdjęciach jak wyglądają stacje wielomonitorowe, na których pracują zawodowi traderzy. Jeżeli macie kogoś, kto jest day traderem kupno specjalnej karty graficznej, która umożliwia podłączenie wielu monitorów na raz może być bardzo dobrym pomysłem.

Stylowy Notatnik

Nawet w obecnych czasach, kiedy dążymy do zaprzestania używania papieru część ludzi wciąż preferuje tradycyjny papier jeżeli chodzi o zapisywanie informacji. Ładny, stylowy notatnik może być też dobrym momentem do zachęcenia, szczególnie początkujących inwestorów do rozpoczęcia prowadzenia regularnych notatek na temat swoich transakcji. Na pewno z większym sentymentem będziecie później wracać do tego typu notatek niż do plików zapisanych na Waszych dyskach/chmurach.

Czerwone Szelki

Za czasów gdy na giełdach handel elektroniczny nie był jeszcze tak powszechny, czerwone szelki były atrybutem maklerów. Czemu więc nie podarować komuś właśnie ich? Prezent może mało praktyczny ale przesłanie jest jak najbardziej aktualne.

czerwone szelki

Koszula Gordona Gekko

Znaczenie tego prezentu będą w stanie docenić tylko fani prawdziwego klasyku filmowego z lat 80. Gordon Gekko czyli duży inwestor giełdowy z filmu Wall Street, nosił charakterystyczne niebieskie koszule z białym kołnierzykiem. Nie nazwałbym siebie specjalistą od mody męskiej ale wydaje mi się, że tego typu koszula nie jest aż tak mocno obciachowa.

koszula gordon gekko

Jestem też ciekawy Waszych pomysłów. Oby Mikołaj okazał się w tym roku obfity.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami