W dzisiejszych czasach dostęp do rynków finansowych jest praktycznie nie ograniczony. Każdy posiadacz smarfona jest w stanie inwestować na dowolnej giełdzie świata z dowolnego miejsca na świecie. W swoich mailach podpytujecie jakiś aplikacji na telefon używam do gry na giełdzie.

Na co dzień używam telefonu IPhone5 więc mogę wypowiedzieć się na temat użytecznych aplikacji na ten telefon. Jestem również pewien, że większość z nich ma swoje odpowiedniki na Androida.

Inwestuję głównie na giełdach amerykańskiej i londyńskiej, dlatego mój wybór aplikacji może znacząco różnić się od tych które używałby ktoś kto inwestuje na giełdzie warszawskiej. Wierzę jednak, że większość z nich jest uniwersalna i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeżeli znacie jakieś fajne, przydatne aplikacje na smarfony specyficzne dla polskiej giełdy lub ogólnie inwestowania dajcie znać w komentarzu. Bardzo chętnie dowiem się co jest dostępne i czego używacie. Przyda się to innym czytelnikom oraz mi jako, że zamierzam przeprosić się z GPW po wielu latach i rozpocząć inwestycje również na rodzimym rynku.

Jeżeli chcemy zajmować się grą na giełdzie profesjonalnie to powinniśmy przede wszystkim zadbać o szybki dostęp do informacji.

Aplikacje na smartfony do pozyskiwania informacji o giełdzie

 1. Twitter – jest absolutnie niezbędny. Nigdzie nie znajdziecie lepszego i szybszego dostępu do wiadomości w czasie rzeczywistym. Zdarza się również, że publikacje danych makro widzę szybciej na twitterze niż na serwisach giełdowych z których korzystam. Aplikacji do obsługi Twittera jest wiele. Ja używam TweetCaster i jest to jedyna aplikacja na moim IPhonie, którą kupiłem. Dostęp do Twittera jest dla mnie aż tak ważny. Poniżej podaję kilka niezbędnych kanałów jako dobry start. Każdemu pasuje coś innego, ale te są absolutnie niezbędne.
  • @IGSquawk – kanał prowadzony przez mojego brokera. Skupiają się bardziej na sesji europejskiej. Jeżeli potrzebujesz wiedzieć wszystko co najważniejsze dla FTSE100 lub DAX to nie mogłeś trafić lepiej
  • @Street_Insider – wyniki wszystkich większych spółek amerykańskich oraz danych makro bez opóźnień.
  • @MrTopStep – przed zamknięciem sesji w USA podaje closing imbalance. Posiada również fantastyczny kanał na YouTube gdzie zamieszcza komentarze do obecnej sytuacji na rynku tak jak to widzi na samym parkiecie. Żadnego telewizyjnego show po prostu same świetne użyteczne informacje
  • @CNBCFuturesNow – kanał programu Futures Now, który jest dostępny tylko i wyłącznie w wersji online. Jeżeli interesuje cię inwestowanie w kontrakty terminowe to jest to najlepsze miejsce do zdobywania informacji i inspiracji.
  • @iceq123 – mój kanał Twitter gdzie zdarza mi się komentować zamknięcie sesji amerykańskiej oraz daje znać o wszystkich transakcjach w wirtualnym portfelu, który prowadzę na blogu.
 1. Podcast – Kolejna aplikacja, którą wykorzystuje do zdobywania nie koniecznie nowych informacji ale bardziej do rozwoju. Możesz sobie zasubskrybować kilka użytecznych podcastów i posłuchać o inwestowaniu. Kto wie może i ja kiedyś wystartuję z własnym show.
 • CNBC FastMoney – Najlepszy amerykański show z CNBC. Zaczyna się w momencie zamknięcia giełdy. Dostępny do ściągnięcia późnym wieczorem. Wycięte reklamy otrzymujesz więc 40 minut skondensowanych informacji 5 dni w tygodniu. Słucham tego show od czasu do czasu, żeby wiedzieć w co aktualnie inwestuje tłum. Nigdy nie podejmuję decyzji na podstawie ich rekomendacji. Już wielokrotnie pisałem co myślę o inwestowaniu na podstawie oglądania telewizji
 • Money Tree Investing Podcast – ukazuje się raz w tygodniu. Ogólne pogawędki na temat inwestowania i finansów osobistych. Bardzo inspirujące szczerze polecam
 • ValueInvestingBootcamp – 20 krótkich audycji, które wprowadzą Was w świat inwestowania w wartość
 1. CNBC Real Time – Absolutnie najlepsza aplikacja. Notowania giełdy amerykańskiej bez opóźnień, wykresy, alerty rynkowe. Opcje można by wymieniać w nieskończoność.
 2. Bloomberg – bardzo podobne do CNBC używam tylko dlatego, że czasem podają tą samą informację co CNBC kilka minut szybciej. Jeżeli nie zależy Ci na czasie CNCB Tobie wystarczy
 3. Feedly – Najlepsza na świecie przeglądarka blogów. Od kiedy zacząłem jej używać jestem w stanie czytać około 50 blogów giełdowych na bieżąco.

Aplikacje na smartfona do gry na giełdzie

 1. Evernote – świetna aplikacja do zbierania i zarządzania informacją. Używam jej jako mojego notatnika. Zapisuje sobie wszystkie informacje o spółkach, które mnie interesują. Każdą informację umieszczam w oddzielnej notatce. Dodaję tagi. Dzięki temu nigdy nie mam problemu z odnalezieniem myśli, pomysłu ważnego poziomu czy też wsparcia. Aplikacja oferuje również możliwość nagrywania głosu.
 2. BarChart – aplikacja serwisu BarChart, której używam do sprawdzenia poziomów wsparć lub oporów. Możecie sobie tu szybko sprawdzić ile wynosi 30% RSI dla każdego dowolnego waloru z USA lub Londynu
 3. IG Index – po prostu platforma transakcyjna jednego z dwóch przeze mnie używanych brokerów
 4. TD American Trade – dokładnie tak samo jak wyżej

To są wszystkie aplikacje, których używam do grania na giełdzie na moim smartfonie. Nic więcej. To mi wystarcza, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Jeszcze raz chcę przypomnieć, że jeżeli korzystasz lub znasz inne ciekawe aplikacje na iphone czy też generalnie na smartfony daj znać w komentarzu.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami