Początek nowego roku zazwyczaj sprzyja postanowieniom, nowym planom i stawianiu sobie celów. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy nowy rok wypadałoby podsumować ten stary. Ze statystyk bloga z ostatnich lat wiem, że na początku roku wiele osób stawia sobie za cel rozpoczęcie inwestowania. Wychodząc naprzeciw temu postanowieniu i corocznym, styczniowym przypływie nowych czytelników przygotowałem listę 20 najchętniej czytanych wpisów w zeszłym roku.

Dla spragnionych wiedzy nowych inwestorów jest to okazja do zapoznania się z tematyką bloga. Ja korzystam z okazji do rewizji tego, co popularne, by zaplanować na jaki rodzaj wiedzy powinienem zwrócić uwagę na początku roku. Stali czytelnicy mogą przy okazji odświeżyć wiadomości lub nadrobić zaległości.

Taką listę tworzę już po raz trzeci i za każdym razem dowiaduję się z niej jaka tematyka interesuje Was najbardziej.  Jest to mój osobisty, mały Top wrzechczasów i świetna okazja do sprawdzenia, co Wam się podoba a co przepada w archiwach bloga. Nie chcę zanudzać tu Was statystykami wspomnę tylko, że najchętniej czytany wpis może pochwalić się blisko 50 tysięcami przeczytań. Ostatni natomiast wpis z tego zestawienia został przez Was przeczytany 3 tysiące razy.

Analizując i porównując tą listę z listą najpopularniejszych wpisów z 2016 zauważyłem, że listy są dość różne. Do zestawienia weszło kilka wpisów napisanych w 2017 roku. W zestawieniu znalazły się również bardzo chętnie czytane wpisy z końcówki 2016 roku, które nie miały wystarczająco dużo czasu, żeby należytą liczbę przeczytań.

Oczywiście niektóre ze starszych wpisów się powtarzają, ale w dzisiejszym zestawieniu znalazło się dużo wpisów napisanych właśnie w 2017 roku.

Nie przedłużając o to:

Pierwsza Dziesiątka Giełdowej Listy Przebojów

1. Ile trzeba mieć pieniędzy żeby zacząć grać na giełdzie –   Napisałem ten wpis pod wpływem chwili nie zdając sobie sprawy, że będzie tak popularny.

2. Jak mądrze kupić akcje na giełdzie – 10 prostych zasad – Podobnie jak rok temu ten wpis był przez Was bardzo chętnie czytany. Jeżeli mielibyście zapamiętać z niego tylko jedną rzecz to proszę Was w 2018 roku nie kupujcie spółek, które nie zarabiają pieniędzy.

3. Od czego zacząć naukę inwestowania na giełdzie – to kolejny w zestawieniu wpis inspirowany Waszymi pytaniami.

4. Ile tak naprawdę można zarobić na giełdzie  – wpis powstał na bazie obserwacji inwestorów i tego w jaki sposób inni chwalą się swoimi wynikami z inwestowania. Pod tym wpisem znajdziecie też sporo komentarzy.

5. 10 Najpopularniejszych na świecie książek o giełdzie i inwestowaniu – Napisałem go pod koniec 2016 szukając sobie jakiejś nowej inspirującej książki o inwestowaniu, którą chciałbym dostać pod choinkę. Nie sądziłem, że będzie cieszył się taką popularnością.

6. W co inwestować male kwoty  – Ten wpis powstał po tym jak kilkakrotnie zadaliście mi mailowo pytania o to, w co można inwestować niewielki kapitał. Zachęcam do nadsyłania pytań. Nie zawsze mogę na wszystkie nie odpowiedzieć ale wszystkie maile bardzo dokładnie czytam.

7. 12 Błędów najczęściej popełnianych przez inwestorów – Cieszy mnie tak wysoka popularność tego wpisu. Wszyscy przecież uczymy się na błędach

8. Moje TOP 10 filmów o giełdzie – Od lat nieprzerwanie zawsze w czubie listy przebojów

9. 7 Technicznych sposobów na to jak kupować akcje na giełdzie – Bardzo ciekawy Tutorial o tym jak można wybrać moment kupna akcji na giełdzie

10. Nauka inwestowania z kontem demo. 5 Prostych zasad, których warto się trzymać – czyli o tym jaką rolę odgrywa konto demo w rozwoju inwestora.

Druga Dziesiątka Giełdowej Listy Przebojów

11. Od czego zależy cena akcji na giełdzie – Tytuł wyjaśnia wszystko

12. Dlaczego wolumen na giełdzie ma ogromne znaczenie – Jak dla mnie to jedna z niespodzianek tegorocznego zestawienia. Nic nie zapowiadało, że ten wpis stanie się aż tak popularny.

13. Książki o giełdzie, które wywarły na mnie największe wrażenie – To już drugi wpis o książkach znalazł się w pierwszej dwudziestce to jest to tematyka bardzo poszukiwana i na pewno będzie rozwijana w 2017 roku

14. Co to jest dywidenda – Trochę starszy wpis, który jakimś cudem po wielu latach w końcu został przez Was zauważony. Czyżbyście co raz większą uwagę przywiązywali do inwestowania pod dywidendę?

15. Jak tanio kupić wspaniałe akcje – Najmłodszy wpis w dzisiejszym zestawieniu.

16. ABC Giełdy Czyli Alfabet Giełdowy  – wpis zestawienie wszystkich podstaw giełdy. Wysoka pozycja w zestawieniu podpowiada mi, że warto kontynuować ten cykl

17. Jak wyglądał mój początek na giełdzie  – dość osobista opowieść o tym jak wyglądał mój początek na giełdzie

18. Inwestowanie na giełdzie w UK  – od lat niezmiennie bardzo popularny wpis. Już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że tematyka inwestowania za granicą na pewno będzie przeze mnie rozwijana w tym roku.

19. Początki na giełdzie co bym powiedział sobie 10 lat temu  – wpis powstał jako kontynuacja mojej historii o tym jak zaczynałem na giełdzie. Tym razem skupiłem się na tym, co zrobiłem źle

20. Kiedy Sprzedawać Akcje – garść wskazówek na temat wyboru momentu, w którym warto zastanowić się nad sprzedażą akcji.

 

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami