Jest połowa kwietnia a to oznacza, że właśnie skończył nam się pierwszy kwartał roku. Nie wiem kiedy to minęło niemniej jednak nadeszła pora na podsumowanie. Już się do tego zabierałem kiedy nastąpiła bardzo miła niespodzianka. Przedwczoraj wieczorem na blogu nastąpił ogromny wzrost ruchu.

Skok był tak duży, że aż napisałem do swojej firmy hostingowej z prośbą o sprawdzenie czy nie jest to przypadkiem jakiś atak 🙂 Okazało się, że wszystko jest w porządku i na blogu po prostu przybyło wielu nowych czytelników. Jest mi z tego powodu niezmiernie miło i mam nadzieje, że wielu z nich zostanie tutaj na dłużej.

Zmieniłem więc trochę plany, zebrałem się w sobie i wyżej wspomniane zestawienie zaprezentuję już dzisiaj. Chcę tym przypomnieć moim czytelnikom jakie wpisy cieszyły się największą popularnością. Jeśli pominęliście jakiś artykuł jest to dobra okazja by nadrobić zaległości zanim artykuły przeniosą się do przepastnych archiwów bloga.

Jeśli jesteś nowym czytelnikiem przeczytanie tego artykułu jest doskonałą okazja do zorientowania się w tematyce tego bloga jak i w gustach i trendach innych czytelników. Może zachęci Cię to do inwestycji w nowym kwartale. Wszelkie uwagi będą mile widziane.

Nie przedłużając o to zestawienie…

10 Najpopularniejszych wpisów o inwestowaniu na giełdzie

Wpisy uporządkowałem od najbardziej popularnych. 9 z nich pochodzi z działu Lekcje Inwestowania, co daje mi wskazówkę, że takie treści lubicie najbardziej. Artykułom z innych działów pomimo, że są chętnie czytane,  nie udaje się wejść do TOP 10 kwartału.

10 Rzeczy które musisz sprawdzić zanim złożysz zlecenie na giełdzie – patrząc na liczbę odsłon wpisu można śmiało powiedzieć, że będzie to prawdopodobnie najpopularniejszy wpis w 2016 roku.

ABC giełdy czyli Alfabet Giełdowy – muszę przyznać, że zdziwiłem się, że ten wpis cieszył się tak dużym powodzeniem. Dzięki temu wiem, że lubicie czytać również o podstawowych pojęciach z zakresu giełdy i inwestowania.

Książki o giełdzie. Ich rola w rozwoju inwestora – Wpis zainspirowany pytaniem jednego z czytelników. Skoro tematyka książek o inwestowaniu cieszy się takim powodzeniem, może warto będzie rozwinąć tą tematykę szerzej. Na pewno będzie się działo więcej w tym temacie wkrótce.

Akcje Apple nowy pomysł inwestycyjny – Jedyny wpis z poza działu Lekcje Inwestowania. Pojawiło się pod nim również wiele komentarzy, szczególnie czytelników, którzy się ze mną nie zgadzali.

Analiza trendu – inwestowanie z trendem to metoda wciąż dająca bardzo dobre wyniki, stąd też wpis o podstawach takiego podejścia.

Skąd brać informacje o funduszach ETF – to kolejny wpis zainspirowany mailem i pytaniami kilku czytelników.  Mam nadzieje, że znaleźliście tam odpowiedzi na swoje pytania.  Jeśli jednak chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, dajcie znać.

Piramida ryzyka w inwestowaniu na giełdzie – zarządzanie ryzykiem jest niezmierne ważne w inwestowaniu. Dlatego nie mogłem nie poruszyć tego tematu.  Z tematem ryzyka zamierzam się wkrótce zmierzyć ponownie.

Wstęga Bollingera jak poprawnie ją stosować w praktyce – to z kolei bardziej techniczny wpis wyjaśniający jeden z moich ulubionych wskaźników analizy technicznej. Wysoka pozycja w zestawieniu świadczy o tym, że nie ja jedyny lubię go używać.

Makler giełdowy czy musisz nim być żeby zarabiać na giełdzie – nie sądziłem, że ten wpis znajdzie się w zestawieniu, myliłem się.

System transakcyjny 7 zagadnień do zaatakowania – cieszy mnie, że kolejny dość praktyczny wpis z zakresu inwestowania znalazł uznanie wśród czytelników.

Na koniec chciałbym wykorzystać okazję do zachęcenia nowych i obecnych czytelników do zapisania się na Newsletter, który wysyłam raz w tygodniu z informacją o nowościach na blogu. Jest to doskonała okazja by być na bieżąco z tematyką giełdową i najnowszymi trendami.

Zachęcam również do polubienia fan page bloga na Facebook’u oraz kanału Twitter @iceq123 gdzie  od czasu do czasu odświeżam artykuły z archiwum bloga.

Już ponad 1000 osób zapisało się na mój newsletter. Zero spamu tylko informacje o nowych artykułach. Zapisz się i otrzymasz SCIĄGĘ, która pomoże Ci prawidłowo dobierać wielkość pozycji w inwestowaniu oraz dostęp do ukrytego działu download z innymi plikami